top of page

HEYKELTRAŞ İLE BÖLGESEL İNCELME

Estefit Safranbolu Güzellik ve Yaşam Merkezi'nde bölgesel incelmede kullandığımız yöntemlerden biri de 4 farklı bölgesel incelme uygulamasını tek bir platformda toplayan heykeltraş yöntemidir.

Bölgesel incelme nedir?

 

Bölgesel incelme spor ve diyete rağmen zor eriyen belli bir bölgedeki yağlar için tercih edilen yağ dokusunu azaltıcı uygulamalardır. Bölgesel incelme bir kilo verme yöntemi değildir. Bölgesel incelme yağ fazlalıklarınızı gidermeyi amaçlar. Kilo vermek için diyet ve egzersiz önerilmektedir. Bölgesel incelme işlemleri yaptırırken de diyet ve egzersiz yapmanız incelmelerinizin daha başarılı olmasını sağlayacaktır. Bu işlemleri yaptırırken yağ atılımını hızlandırmak için de bol su tüketilmesi önerilmektedir.

 

Bölgesel incelme yöntemleri ile herhangi bir diyet ya da egzersiz yapmasanız da aynı şekilde kalori alarak ve aynı şekilde fiziksel aktivitede bulunarak da incelebilirsiniz.

Bölgesel incelme yöntemleri nelerdir?

 

Bölgesel incelmede cerrahi, medikal ve kozmetik olarak üçe ayrılır. Cerrahi yöntem liposuction ameliyatlarıdır. Medikal yöntemlerde yağ dokusuna yağ eritici çeşitli maddeler enjekte edilerek yapılmaktadır. Estefit olarak kozmetik yöntemleri kullanıyoruz.

Bölgesel incelmede kozmetik yöntemler enerji bazlı cihazlarla yapılan işlemlerdir. Bu işlemler mekanik titreşim masajı (G5), ses enerjisi (kavitasyon), radyofrekans, galvanik akım, lazer lipoliz, soğuk lipoliz gibi yöntemlerdir. Soğuk lipoliz haricindeki diğer tüm yöntemler yağ dokusunun ısınması ile yağ dokusundan kurtulmaya yarar.

Son dönemde tüm vücutta inceltme yaptığı iddia edilen titreşimli cihazlar bölgesel incelme cihazları olarak kabul edilmezler çünkü bu cihazlar ödem atışını sağlar. Bölgesel incelme belirli bir bölgedeki yağ dokusunu hedef alarak yapılır. Bu tip cihazlarla diyet yapmadan incelme mümkün olmayacaktır. Diyet ve egzersiz yaparak kilo kaybederseniz, tüm vücudunuzdaki yağ dokuları da azalacaktır. Bölgesel incelmenin amacının diyet ve egzersize rağmen erimeyen yağlar olduğunu unutmayın.

Heykeltraş ile bölgesel incelme uygulaması nedir?

Bölgesel incelmede onlarca yıldır kullanılan gelenekselleşmiş G5 masajı, kavitasyon, biyonik akım ve vakumlu radyofrekans yöntemlerini bir araya getirip daha etkili ve daha az yan etkili şekilde yapılmasını sağlayan bir platform cihazı ile yapılan bölgesel incelme ve sıkılaşma yöntemidir. Uygulama bölgesine sırasıyla G5 masajı, kavitasyon, biyonik akım ve vakumlu radyofrekans başlıkları sırasıyla özel masaj teknikleri ile uygulanır. Uygulamada masaj teknikleri çok önemlidir ve Estefit Güzellik ve Yaşam Merkezi olarak başarımızın sırlarından biri de budur. Bu 4 uygulama heykeltraş yönteminde 15'er dakika sürelerle yapılmaktadır ve bu süreler kişiden kişiye değişebilir.

İlk yöntem olan G5 masajı klasik G5 masajından biraz farklıdır. Mekanik titreşim enerjisi daha kontrollü ve etkili şekilde uygulanabilmektedir. Klasik G5 masajının kızarıklık, morarma, ağrı ve ödem etkileri görülmemektedir. Klasik G5 masajında danışanların en çok yakındıkları bu yan etkilerin görülmemesi büyük bi avantaj sağlamaktadır. Titreşimli başlık ile uygulanan bu işlem titreşim enerjisi ile yağları ısıtmakta, dolaşımı artırmakta ve kollajen sentezini artırmaktadır.

İkinci yöntem olan kavitasyon da klasik 40 kHz'lik kavitasyondan farklı olarak 80 kHz'lik ses enerjisi uygulamaktadır. Bu enerji artışı, işlem süresini kısaltmakta ve daha etkili sonuçlar alınmasını sağlamaktadır. Kavitasyon işlemi ile yağ dokusu ısınarak adeta tereyağı gibi erimektedir.

Üçüncü yöntem olan biyonik akım özel bir akım vererek cilt düzeyinde ısınma oluşturur. Böylece hem kollajen sentezini artırır hem de dolaşımı arttırır. Bunun sonucunda selülitli görünümler giderilerek, sıkılaşma da sağlanır.

Son yöntem olan vakumlu radyofrekans klasik radyofrekans yöntemlerinden farklılıklar içerir. Bipolar ya da monopolar radyofrekans gibi işlemler ağrı, yanık gibi durumlarla danışanların konforunu bozarken multipolar radyofrekans teknolojisi danışanlar için daha konforlu ve etkilidir. Bu yöntemle yağ hücreleri adeta bir mısır gibi patlamaktadır. Bu yöntemle hem incelme, hem selülitli görünüm azaltılması, hem kollajen sentezinde artış, hem de kan dolaşımında artış görülür. 

Heykeltraş ile bölgesel incelme uygulaması hangi bölgelere yapılır?

 • Basen

 • İç Bacak

 • Popo​

 • Alt Karın (Sezeryan sonrası oluşan alt karın)

 • Üst Karın

 • Yan Simitler

 • Bel

 • Üst Kol

 • Gıdı

Heykeltraş ile bölgesel incelme uygulaması kimler için uygundur?

 

Heykeltraş yöntemi sporlar ve diyetle zor eriyen yağ fazlalıkları olan aşağıdaki madde belirtilen durumları olan kişiler hariç herkes için uygundur. Liposuction operasyonları sonrasında iyileşme tamamlandıktan sonra ödemlerin atılması ve kalan yağların eritilmesi için de uygulanabilir. Hızlı etki vermesinden dolayı özel etkinliklerde giyilen kıyafetlerde bel oyuntusunu belirginleştirmek gibi amaçlarla da uygulanabilir.

Heykeltraş ile bölgesel incelme uygulaması kimler için uygun değildir?

 • Kalp pili olanlar

 • Yeni kalp krizi geçirenler

 • Uygulama bölgesinde enfeksiyon ve yara olanlar

 • Göğüs bölgesinden incelme isteyenler

 • Kanser tedavisi görmekte olanlar

 • İşitme cihazı kullananlar

 • Kulak çınlaması rahatsızlığı olanlar

 • Kan dolaşımında bozukluk olanlar

 • Yara iyileşmesinde bozukluk olanlar

 • Hamileler

Heykeltraş ile bölgesel incelme uygulaması ağrılı mıdır?

Heykeltraş uygulaması ağrısız bir işlemdir. Uygulama sırasında biyonik başlık ve vakumlu radyofrekans sırasında hafif bir ısı ya da yanma hissi yaşanabilir.

Heykeltraş ile bölgesel incelme uygulaması zararlı mıdır?

 

Heykeltraş uygulamasının herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Kavitasyon başlığı uygulanırken kulakta çınlama hissedilebilir. Uygulama bittiğinde çınlama da geçer.

Heykeltraş ile bölgesel incelme uygulaması nasıl yapılır?

Uygulama öncesinde uygulama bölgesi incelenir ve planlama yapılır. Uygulama bölgesi ayakta 3 yerden mezura ile ölçülür ve fotoğraflama yapılır. Bu ölçümler kaydedilir.

G5 masajı, kavitasyon, biyonik akım ve vakumlu radyofrekans başlıkları uygulama bölgesine uygun masaj hareketleri ile uygulanır. Bu süreçte başlığa göre USG Jeli ya da uygun yağlar uygulama bölgesine uygulanır.

Uygulama sonrasında uygulama bölgesi temizlenir. Uygulama bölgesi ayakta 3 yerden mezura ile ölçülür ve fotoğraflama yapılır. Daha önceki ölçümlerinizle arada fark sizinle beraber değerlendirilir. Her seansta karın bölgesinden 3 bölge ölçümde 6 - 18 cm, bacaklarda 3 - 9 cm ve kollarda 3 - 6 cm incelme görülür. Bu incelmeler ortalama değerlerdir ve değişkenlik gösterebilir.

Heykeltraş ile bölgesel incelme uygulaması ne kadar sürer?

Heykeltraş uygulaması genel olarak her başlık için ortalama 15 dakikalık süreden 1 saat sürer. Bu 15 dakikalık süreler uzmanınızın planlamasına göre her başlık için değişebilir. Toplamda 1 bölge için 1 seans 1 saattir. Her ek bölge için işlem süresi 1 saat artar. Ek ödeme yaparak 30 dakikalık ek süre alınabilir.

Heykeltraş ile bölgesel incelme seans aralıkları ne olmalı ve kaç seans olmalı?

Heykeltraş işlemi haftada 1 kez yapılmalıdır. Haftada 2 uygulamanın fazladan bir etkisi olmamaktadır. 1 haftadan daha uzun seans aralıkları da işlem başarısını düşürmektedir. Seans sayısı kişiden kişiye göre, bölgeden bölgeye göre ve beklentiden beklentiye göre değişebilir. Etkili sonuçlar için haftada 1 kez olacak şekilde en az 4 seans alınmasını öneriyoruz.

Heykeltraş ile bölgesel incelme uygulaması sonrası ne yapmam gerekir?

Uygulama sonrası günlük yaşamınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Çok hassas ciltlerde uygulama bölgesinde kızarıklık ya da olabilir. Bu durum en geç 1-2 gün içerisinde geçecektir. 

Daha detaylı bilgi için Bölgesel İncelme için Aydınlatılmış Onam Formu'na göz atabilirsiniz.

Heykeltraş ile bölgesel incelme uygulaması fiyatları nedir?

Bölgesel İncelme ve Vücut Bakımlarımız

bottom of page