top of page
EMS Kas Geliştirme

EMS

Estefit Safranbolu Güzellik ve Yaşam Merkezi'nde bölgesel incelmede ve kas geliştirmede kullandığımız yöntemlerden biri de dünyadaki en son teknoloji olan EMS uygulamasıdır.

Bölgesel incelme spor ve diyete rağmen zor eriyen yağlar için tercih edilen bir yöntemdir. Bu yağlar genellikle basen, iç bacak, popo, sezeryan sonrası alt karın, karın, yan simitler, sütyen altı sırt bölgesi, üst kol ve gıdı gibi bölgelerde bulunur. Pek çok diyet denemesine ve spor yapmanıza rağmen bu yağlardan kurtulmak istiyorsanız siz de bölgesel incelme için uygun bir adaysınız demektir.

Bölgesel incelme bir kilo verme yöntemi değildir. Bölgesel incelme yağ fazlalıklarınızı gidermeyi amaçlar. Kilo vermek içim diyet ve egzersiz önerilmektedir. Bölgesel incelme işlemleri yaptırırken de diyet ve egzersiz yapmanız incelmelerinizin daha başarılı olmasını sağlayacaktır. Bu işlemleri yaptırırken yağ atılımını hızlandırmak için de bol su tüketilmesi önerilmektedir.

Bölgesel incelmede cerrahi, medikal ve kozmetik olarak birçok yöntem bulunmaktadır. Cerrahi yöntem liposuction ameliyatlarıdır. Medikal yöntemlerde yağ dokusuna yağ eritici çeşitli maddeler enjekte edilerek yapılmaktadır. Estefit olarak kozmetik yöntemleri kullanıyoruz.

EMS kavramı konusunda birçok farklı uygulamayı içerir. Birçok farklı şekilde yapılan EMS uygulaması vardır. EMS'nin açılımı Electro Muscular Stimulation baş harflerinden gelir ve elektrikli cihazlarla kas uyarmak anlamına gelir. Bu yöntemler fizik tedavide de kullanılan yöntemlerdir. Sağlıklı kişilerde kas kitlesi artırmak ve yağ yakmak amacıyla uygulanır. EMS teknolojilerinden biri pasif jimnastik olarak bilinen cihazdır. Bu cihaz ile kasların üstüne bağlanan pedlerle kasa akım verilerek kasın kasılıp gevşemesi sağlanırdı. Fizik tedavide kullanılan tens cihazları da aynı mantıkla çalışır.  Daha sonra bu teknolojiyi aktif egzersizle birleştirdiler ve pedleri bir yeleğe koydular. Bir eğitmenle kaslara akım verilerek spor yapılmasına başlandı. Çünkü pasif jimnastik cihazları beklenen etkiyi tam olarak veremiyordu. Birkaç yıl önce ise MRI cihazlarının çalışma prensibi olan manyetik enerji ile kasların kasılıp gevşemesini sağlayan çok güçlü EMS cihazları çıktı. Bu yöntemle kaslar eski teknolojilere göre çok daha güçlü kasılabiliyor ve farklı egzersiz türleri (ısınma, HIIT,  soğuma vb) kaslara çok daha etkili şekilde uygulanabiliyor. Kişi tıpkı yoğun bir egzersiz yapmış gibi hissediyor, hem de yattığı yerden. Yaklaşık 30 dklık bir uygulama ile kaslarda ortalama 20 bin mekik veya skuat etkisi oluşturulabiliyor. Yeni tür manyetik EMS cihazlarında cilde bir jel sürülmesi ve kıyafetlerin çıkarılması da gerekmiyor. Kıyafet üstünden bile etkili bir şekilde uygulanabiliyor. Bu cihazların etkinliğini belirleyen en önemli şey cihazın manyetik enerjisinin gücüdür. Bu güç en az 7 tesla olmalıdır. Estefit olarak kullandığımız cihaz 11 tesla gücündedir. Bu da çok daha verimli bir pasif egzersiz yapmanızı sağlar. Bu cihazlar yüksek maliyetli olduğundan yeni yeni çeşitli tıbbi durumlarda da medikal olarak kullanılmaya başlanmıştır. Özel bir formu pelvik kasları kuvvetlendirmek ve idrar kaçırma sorununu çözmek için kullanılmaktadır. Tıbbi sorunlarınızla ilgili olan cihazlar daha farklıdır ve bu konuda hekiminizden bilgi almanızı öneririz.

EMS işlemi kalp pili olanlara, hamilelere ve uygulama bölgesinde protez, platin, çivi vb olanlara yapılamaz. Cihaz kalp pilini bozar, hamilelerde pelvik kas uyarımı ile düşüğe sebep olabilir ve MRI cihazlarındaki gibi metalleri çeker ve ağrı oluşturur. EMS işlemine cep telefonu ya da şarjlı bir cihaz ile girilmez. Bu cihazların pilinin bitmesine ve bozulmasına yol açar.

Estefit Safranbolu Güzellik ve Yaşam Merkezi'ndeki cihazımız kollara da uygulanabilmektedir. Biceps ve triceps kaslarını geliştirmek isteyenler için de uygulama yapabiliyoruz. Popo kaslarını güçlendirip popo kaldırma ve karın kaslarını güçlendirip bölgesel olarak incelme yeni nesil manyetik EMS cihazı ile mümkündür. Sporcular da kas kitlesini artırmak ve daha kısa sürede egzersiz yapmak için de bu cihazı tercih edebilirler.

EMS uygulamasını heykeltraş yöntemi ve soğuk lipoliz gibi bir bölgesel incelme uygulaması olarak kabul edemeyiz. Bu cihazın hedefi kas dokusudur. Özellikle çok yağlı kişilerde EMS uygulaması gereksizdir çünkü yağ dokusundan dolayı kas dokusuna yeterince enerji gönderilemez.

EMS uygulaması ile birlikte dengeli beslenen ve egzersiz yapan biri, yalnızca egzersizle uzun sürede edineceği kas kitlesini kısa sürede edinebilir.

EMS Nasıl Yapılır?

 

EMS uygulama bölgesine EMS cihazı başlıklarının yerleştirilmesi ve cihazda kişiye uygun egzersiz programının belirlenmesi ile başlar.

EMS Ne Kadar Sürer?

EMS işlemi sırasında aynı anda 2 başlık takılabilir. Kişinin egzersiz hedeflerine göre en az 30 dk en fazla 1 saat uygulama yapılır. 

Seans Aralıkları Ne Olmalı ve Kaç Seans Olmalı?

EMS işlemi için belirli bir seans aralığı yoktur. EMS bir pasif spordur. Önerimiz haftada en az 2 gün uygulama yapılmasıdır. Yüksek kondüsyonlu ve kas kitlesi geliştirme hedefi yoğun olan kişiler her gün de alabilir. Seans sayısı kişinin isteğine ve hedeflerine bağlı olarak değişir. En az 8 seans öneriyoruz.

Uygulama Sonrası Ne Yapmam Gerekir?

Uygulama sonrası günlük yaşamınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. 

Uygulama Sonrası ve Düzenli Uygulama Sonrası Ne Beklenir?

Uygulama karın bölgesine yapılıyorsa karın kaslarında hacim artışı ve bölgesel yağlarda azalma gözlenir. Popo bölgesine yapılan uygulamalarda popodaki kas kitlesinde artış ve dikleşme görülür. Popo bölgesi uygulamasında heykeltraş işlemi kadar olmasa da selülitli görünümün azaltılmasına yardımcı olur. Kol bölgesinde biceps ve triceps kaslarının hacmini artırır.

EMS Fiyatları Nedir?

Estefit olarak tüm fiyatlarımızı çekinmeden yayınlıyoruz. Web sitemizin Randevu Al bölümünde tüm fiyatlarımızı görebilirsiniz.

Estefit randevularınızı online olarak planlayabilirsiniz.

bottom of page