top of page
iğneli epilasyon

İĞNELİ EPİLASYON

Estefit Safranbolu Güzellik ve Yaşam Merkezi'nde iğneli epilasyon uygulamalarında tecrübeli personelimiz ile 6 yıldır Karabük, Safranbolu, çevre il ve ilçelerden gelen danışanlarımıza hizmet veriyoruz.

İğneli epilasyon istenmeyen vücut kıllarının çok ince bir iğne ile kıl köküne girilerek her kıla tek tek çeşitli frekanslarda ve enerjilerde düşük elektrik akımı verilmesi ve bu sayede kıl kökünün ısınarak tahrip olması yöntemidir. İğneli epilasyon her kıla tek tek yapılır. Uzmanın iğneyi her kılın köküne batırabilmesi gerekir. Bu yüzden iğneli epilasyon meşakatli ve zaman alıcı bir işlemdir.

İğneli epilasyonu genel olarak az sayıda kıl varsa, yüz bölgesinde ayva tüyleri arasında kıl varsa, açık renkli ve beyaz kıllar varsa ve lazer epilasyona rağmen yok olmayan kıllar varsa öneriyoruz.

İğneli epilasyonda uzman iğneyi doğru yere yerleştirdiğinde ve yeterli enerjiyi verdiğinde kıl kökü tahrip olursa tek seansta o kıldan kurtulunur.

İğneli epilasyon uygulamalarımızda uzmanımızın dikkatinin dağılmaması için en fazla 30 dklık seanslar uyguluyoruz.

İğneli Epilasyon Nasıl Yapılır?

 

İğneli epilasyon yapılacak bölge cilt dezenfektanları ile temizlenir. Her kıla çok ince bir iğne tek tek batırılır ve akım verilir. Kıl cımbız ile çekilir. Her kıl için bu işlem tekrarlanır. Bu işlem sırasında hafif ağrı duyulabilir.

Uygulama bitince uygulama bölgesi temizlenir ve gerekli önlemlere ve uyarılara uyarak günlük yaşamınıza devam edersiniz.

İğneli Epilasyon Ne Kadar Sürer?

Uygulama bölgesinin büyüklüğüne göre 10 dk ile 30 dk arasında sürebilir.

Seans Aralıkları Ne Olmalı ve Kaç Seans Olmalı?

Seans aralıkları en az 3 haftadır. Seans aralıkları kişiden kişiye ve bölgeden bölgeye değişir. Seans sonrası uzmanlarımız size ne zaman gelebileceğiniz konusunda bilgi verecektir.

Uygulama Sonrası Ne Yapmam Gerekir?

Uygulama sonrası günlük yaşamınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Uygulama bölgelerinin direkt güneş temasından ve solaryumdan uzak tutulması gerekir. İşlemden 3 hafta geçtikten sonra güneş banyosu ve solaryum yapılabilir. İşlem yapılan bölgelere mutlaka güneş koruyucu ve nemlendirici krem uygulanmasını öneriyoruz. Özellikle ilk 3-7 gün arası dikkatlı olunması gereken durumlar vardır. İlk gün banyo önermiyoruz. Sonraki günlerde ılık banyo öneriyoruz. İlk günlerde kese, peeling vb cildi tahriş edici işlemler önermiyoruz. İlk günlerde dar giyinilmemelidir. 

Daha detaylı bilgi için İğneli Epilasyon için Aydınlatılmış Onam Formu'na göz atabilirsiniz ya da merkezimizle iletişim kurabilirsiniz.

Uygulama Sonrası ve Düzenli Uygulama Sonrası Ne Beklenir?

İğneli epilasyon seanslarınız devam ettikçe kıllarda azalma görülecektir.

İğneli Epilasyon Fiyatları Nedir?

Estefit olarak tüm fiyatlarımızı çekinmeden yayınlıyoruz. Web sitemizin Randevu Al bölümünde tüm fiyatlarımızı görebilirsiniz.

Estefit randevularınızı online olarak planlayabilirsiniz.

bottom of page