top of page
phformula bakımları

pHformula Yenileyici Cilt Bakımı

Estefit Safranbolu Güzellik ve Yaşam Merkezi'nde her cilt bakımı öncesi cilt tipiniz ve cilt sorunlarınız uzmanlarımız tarafından analiz edilir. Cilt tipinize ve cilt sorunlarınıza özel bir program oluşturulur. Tamamlayıcı bir cilt bakımı yalnızca profesyonel uygulamalardan oluşmaz. Evdeki bakımınızda kullanacağınız ürünler, bu ürünlerin uygulama şekilleri ve yaşam tarzı değişiklik önerileri size detaylı olarak anlatılır.

Profesyonel bir cilt bakımı işlemi cildi temizlemekten ibaret bir işlem değildir. Maalesef maddi kaygılarla yalnızca temizlemeden ibaret cilt bakımları yapan merkezlere ve profesyonellere de rastlanmaktadır. Ciltte sorunlara göre derinlemesine temizleme, soyma, lifting, yatıştırma gibi uygulamalar yapılır. Enerji bazlı cihazlar kullanılır. Profesyonel bir cilt bakımı oldukça kapsamlı bir işlemdir. Yalnızca temizlemeden ve basit bir bakımdan ibaret bir cilt bakımını ev tipi cihazlar ve kozmetik ürünlerle kendiniz de yapabilirsiniz.

Profesyonel bakımlara karar veren bir kişinin evde kozmetik ürünlerle cildine bakma ve güneş koruyucu kullanma alışkanlığı olmalıdır. Aksi durumda profesyonel bakımdan da beklenen fayda görülmez.

pHformula dünyaca ünlü İspanyol bir cilt bakım ürünleri şirketidir. pHformula'nın ürünleri ile yapılan profesyonel bakımlar ülkemizde ve tüm dünyada cilt sorunlarına yönelik bakımlarda çığır açmıştır. pHformula ürünleri yalnızca seçkin merkezlerde ve kliniklerde kullanılmaktadır. Bu ürünlerle çalışmak için uygulama yapan uzmanın özel bir eğitim alması gerekmektedir. pHformula bakımları dünyanın her yerinde aynı protokollerle uygulanmaktadır. Estefit Güzellik ve Yaşam Merkezi'nde pHformula'nın MELA Yenileme (leke için), ACN Yenileme (sivilce için) ve CR Yenileme (kızarık yüz için) bakımlarını yapıyoruz. Talep dahilinde diğer bakımlarını da yapabiliyoruz.

Estefit olarak pHformula bakımlarının yoğun güneşli günlerde yapılmasını önermiyoruz. Bu bakımları daha çok sorunlu ciltlerde (leke, sivilce, kızarıklık, kırışıklık vb) öneriyoruz.

pHformula firmasını ve ürünlerini internette arama motorlarında arayabilirsiniz. Bu sırada ülkemiz de dahil tüm dünyadan elde edilmiş öncesi ve sonrası görsellerini görebilirsiniz.

pHformula Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

pHformula cilt bakımlarında yalnızca pHformula markalı ürünler kullanılır. 

1) EXFO Cleanse ile cildiniz temizlenir.

2) Skin Primer ile cildiniz yağlardan arındırılır ve işleme uygun hale getirilir.

3) SP Complex ile cildinizdeki hassas ve kırılgan noktalar belirlenir.

4) Varsa komedon temizliği yapılır.

5) Bakıma özel solüsyon uygulamaya özel protokol ile uygulanır.

6) Cildi yatıştırmak için Hydra Gel Mask uygulanır.

7) SOS Peel-off ya da Advanced Peel-off maske uygulanır.

8) POST Recovery ürünü ile cilde masaj yapılır.

9) UV Protection ürünü ile güneşten koruma sağlanır.

pHformula Cilt Bakımı Ne Kadar Sürer?

Ortalama bir saat sürer.

Seans Aralıkları Ne Olmalı ve Kaç Seans Olmalı?

Birinci, onbeşinci ve otuzuncu günlerde mutlaka 3 uygulama yapılmasını öneriyoruz. Cilt sorununa ve cilt tepkisine göre daha fazla seans gerekebilir. Estefit Safranbolu Güzellik ve Yaşam Merkezi olarak paket satışı şeklinde bir önerimiz olmaz.

Uygulama Sonrası Ne Yapmam Gerekir?

Uygulama sonrası ertesi güne kadar banyo yapılmamasını öneririz. Cildinizde yapılan işlemlere bağlı hassasiyet ve kızarıklık oluşmuşsa çok sıcak duş ve kese gibi yöntemler önerilmez. Estefit Safranbolu Güzellik ve Yaşam Merkezi olarak pHformula bakımlarından sonra mutlaka pHformula markalı ev devam ürünleri ile ev bakımları yapılmasını öneriyoruz.

Daha detaylı bilgi için Cilt Bakımı Aydınlatılmış Onam Formu'na göz atabilirsiniz.

Uygulama Sonrası ve Düzenli Uygulama Sonrası Ne Beklenir?

Uygulama sonrası cildinizde pürüzsüz ve kadifemsi bir his yaşarsınız. Gözenekleriniz temizlenmiş olur. Cildinizde matlık ve solukluk varsa gider, parıltı ve canlılık gelir. İşlem sonrası cildinizde hassasiyet ve kızarıklık olabilir. İlerleyen günlerde cildinizde soyulmalar görülebilir. Düzenli seanslara gelirseniz cilt sorunlarınızda ve yeni cilt sorunlarının oluşumunda azalma gözlemlersiniz.

Cilt Bakımı Fiyatları Nedir?

Estefit olarak tüm fiyatlarımızı çekinmeden yayınlıyoruz. Web sitemizin Randevu Al bölümünde tüm fiyatlarımızı görebilirsiniz.

Estefit randevularınızı online olarak planlayabilirsiniz.

bottom of page