top of page
Genosys Snowcell

Genosys Snowcell Enzimatik Cilt Bakımı

Estefit Safranbolu Güzellik ve Yaşam Merkezi'nde her cilt bakımı öncesi cilt tipiniz ve cilt sorunlarınız uzmanlarımız tarafından analiz edilir. Cilt tipinize ve cilt sorunlarınıza özel bir program oluşturulur. Tamamlayıcı bir cilt bakımı yalnızca profesyonel uygulamalardan oluşmaz. Evdeki bakımınızda kullanacağınız ürünler, bu ürünlerin uygulama şekilleri ve yaşam tarzı değişiklik önerileri size detaylı olarak anlatılır.

Profesyonel bir cilt bakımı işlemi cildi temizlemekten ibaret bir işlem değildir. Maalesef maddi kaygılarla yalnızca temizlemeden ibaret cilt bakımları yapan merkezlere ve profesyonellere de rastlanmaktadır. Ciltte sorunlara göre derinlemesine temizleme, soyma, lifting, yatıştırma gibi uygulamalar yapılır. Enerji bazlı cihazlar kullanılır. Profesyonel bir cilt bakımı oldukça kapsamlı bir işlemdir. Yalnızca temizlemeden ve basit bir bakımdan ibaret bir cilt bakımını ev tipi cihazlar ve kozmetik ürünlerle kendiniz de yapabilirsiniz.

Profesyonel bakımlara karar veren bir kişinin evde kozmetik ürünlerle cildine bakma ve güneş koruyucu kullanma alışkanlığı olmalıdır. Aksi durumda profesyonel bakımdan da beklenen fayda görülmez.

Genosys dünyaca ünlü Güney Kore kökenli bir cilt bakım ürünleri markasıdır. Genosys markasının ürünleri ve bakımları yalnızca seçkin merkezlerde ve kliniklerde bulunur. Genosys markasının profesyonel cilt bakımları dünyanın her yerinde aynı protokollerle uygulanır. Genosys firmasının Snowcell ürünü leke ve yaşlanma karşıtı etkileri için uygulanır. Bu ürün bir peeling olmasına rağmen cildi soyarak hassaslaşmasına sebep olmaz, lekeye sebep olan enzimi baskılar ve yaşlanma karşıtı ürünleri cilde verir.

Genosys Snowcell Enzimatik Cilt Bakımı 4 mevsim yapılabilir. Tüm cilt tipleri için uygundur. Leke, kırışıklık, sarkma gibi cilt sorunları olanlarda uygulanabilir.

Genosys Snowcell Enzimatik Peeling avantajları:

 • Hormonal kaynaklı lekelenmelerde

 • Leke tedavisini destekleyici olarak

 • Anti-aging etki sunar

 • Kısa sürede sonuç alınabilir.

 • Uygulama acısız ve yangısızdır

 • Yan etkisi yoktur.

 • Her mevsimde uygulanabilir.

Genosys Snowcell'in diğer peelinglerden farkları:

 • Bilinen kimyasal peelingler hasar görmüş cildin üst tabakasını soyarak etki ediyor. Bu durum cildin hassaslaşmasına ve epidermisin incelmesine sebep oluyor. Enzim peeling ciltte lekelenmeye neden olan enzimi baskılayarak cilt renginin açılmasını sağlıyor. Bu nedenle ciltte diğer peelinglerden daha etkili sonuçlar veriyor.

 • Soyucu etkisi yok denecek kadar az olduğundan kişi günlük yaşantısına hemen dönebilir.

 • Peelingin ardından uygulanan serumu ile cildin nemi artırılıp, büyüme faktörleri peptitler ve antioksidan içerikler ile cildin bakımı tamamlanıp, cildin yapılandırılması sağlanır.

 • Tam bir bakım konsepti sunan peeling tek başına güçlü bir bakım konseptidir. ∙

 • Hormonal lekelenmelerde enzim baskılama etkisinden yararlanılarak leke tedavileri öncesi destekleyici tedavi olarak kullanılabilir.

Genosys Snowcell Enzimatik Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

 

Genosys Snowcell Enzimatik Cilt Bakımı işleminde yalnızca Genosys markalı ürünler kullanılır.

1) Snow O2 ile cildiniz temizlenir.

2) Cildin üst ölü tabakası scrubber ile temizlenir.

3) Genosys Snowcell Peeling ürünü kulak pamuğu ile cildinize uygulanır ve cildinizde 5-10 dk aralığında bekletilir.

4) Cilde büyüme faktörü , antioksidan, collagen ve sodyum hyalorunat içerikli solüsyon iyontoferez cihazı yedirilir.

5) HSC, soğutucu el aleti ile cilde uygulanır.

6) Hydro Cool Modeling maske cilde uygulanır ve cildinizde 15-20 dk bekletilir.

7) MFC ya da MVC gibi kremler cilt tipinize uygun olarak nemlendirme amacıyla uygulanır.

8) BBC ya da MSC 40+ güneş koruyucu ile cilt kapatılıp, işlem bitirilir.

Genosys Snowcell Enzimatik Cilt Bakımı Ne Kadar Sürer?

Ortalama bir saat sürer.

Seans Aralıkları Ne Olmalı ve Kaç Seans Olmalı?

Seans aralıkları kişiye göre değişmekle birlikte genellikle 2-3 haftadır. Seans sayısı cildin durumuna göre 4-12 seans arasındadır.

Uygulama Sonrası Ne Yapmam Gerekir?

Uygulama sonrası ertesi güne kadar banyo yapılmamasını öneririz. Cildinizde yapılan işlemlere bağlı hassasiyet ve kızarıklık oluşmuşsa çok sıcak duş ve kese gibi yöntemler önerilmez. Estefit Safranbolu Güzellik ve Yaşam Merkezi olarak cilt bakımları sonrası günlerde ve her zaman güneş koruyucu kullanılmasını ve solaryumdan uzak durulmasını öneriyoruz. Merkezimizde bakımlarımızla uyumlu Genosys markasının tüm ürünlerini bulabilirsiniz.

Daha detaylı bilgi için Cilt Bakımı Aydınlatılmış Onam Formu'na göz atabilirsiniz.

Uygulama Sonrası ve Düzenli Uygulama Sonrası Ne Beklenir?

Uygulama sonrası cildinizde pürüzsüz ve kadifemsi bir his yaşarsınız. Gözenekleriniz temizlenmiş olur. Cildinizde matlık ve solukluk varsa gider, parıltı ve canlılık gelir. Düzenli seanslara gelirseniz cilt sorunlarınızda ve yeni cilt sorunlarının oluşumunda azalma gözlemlersiniz.

Cilt Bakımı Fiyatları Nedir?

Estefit olarak tüm fiyatlarımızı çekinmeden yayınlıyoruz. Web sitemizin Randevu Al bölümünde tüm fiyatlarımızı görebilirsiniz.

Estefit randevularınızı online olarak planlayabilirsiniz.

bottom of page