top of page
catlak bakimi 02

ÇATLAK BAKIMI

Estefit Safranbolu Güzellik ve Yaşam Merkezi'nde karın, göğüs, kol ve bacak gibi bölgelerinizdeki çatlakların daha az görünmesi için çatlak bakımı işlemimizi yaptırabilirsiniz.

Kilo alıp verme ve gebelik gibi çeşitli sebeplerle oluşan cilt çatlaklarında görünümü azaltmak için bazı bakımlar yapılabilir. Bu bakımlarla cilt çatlaklarının görünümü azaltılabilir. Cilt çatlaklarını tamamen geçirecek bir yöntem maalesef bulunmaktadır. Bu uygulamalar ile cilt çatlaklarının görünümü kişiden kişiye değişmekle beraber düzenli seanslarla %80 oranına kadar azaltılabilir.

Çatlak bakımı uygulamamızda vakumlu özel bir cihaz kullanılır. Önce çatlak olan bölge özel ürünlerle hazırlanır. Daha sonra cihaz ile çatlak olan bölge tahriş edilir. Uygulama sonrası çatlaklarda renk değişimi olur ve bu renk değişimi 1 hafta kadar sürebilir.

Çatlaklar ne kadar yeni ise uygulama başarısı o kadar artar. Çatlak bakımı sonrası size önerilen bakım ürünlerini de kullanırsanız daha iyi sonuçlar alabilirsiniz.

Çatlak bakımı bir tedavi ya da tıbbi uygulama değildir. Bu tip durumlar için hekiminizle görüşmeniz daha uygun olacaktır.

Çatlak Bakımı Nasıl Yapılır?

 

Çatlak bakımı için basıncı ayarlı özel bir cihaz kullanılır. Bakım öncesi uygulama bölgesine sizi bakım hazırlayıcı özel solüsyonlar uygulanır. Bu solüsyonlarla cildiniz bir süre bekletilir. Bu sırada karıncalanma ya da hafif yanma hissedebilirsiniz. Bu solüsyonlar çatlak bölgesinin kanlanmasını artırıcı etki gösterir. Daha sonra cihaz başlığı çatlak boyunca ileri ve geri hareketleri içeren bir masaj ile hareket ettirilir ve vakum uygulanır.

Çatlak Bakımı Ne Kadar Sürer?

Çatlak bakımı işlemi çatlak bölgesinin büyüklüğüne göre 1 saat ile 2 saat arasında sürer.

Seans Aralıkları Ne Olmalı ve Kaç Seans Olmalı?

Çatlak bakımı seans aralıkları 3 hafta olmalıdır. Seans sayısı en az 3 olmalıdır. İhtiyaca göre 6 seans kadar yapılabilir.

Uygulama Sonrası Ne Yapmam Gerekir?

Uygulama sonrası günlük yaşamınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Uygulama bölgesini güneş ışınlarından ve solaryumdan uygulamalar devam ettiği sürece korumalısınız. Size önerilen ev devam ürünlerini düzenli kullanmalısınız. 

Daha detaylı bilgi için Çatlak Bakımı için Aydınlatılmış Onam Formu'na göz atabilirsiniz.

Uygulama Sonrası ve Düzenli Uygulama Sonrası Ne Beklenir?

Uygulama sonrası ilk seanstan sonra 2 hafta içerisinde çatlak boyunda kısalma ve çatlakta daralma görülecektir. Çatlak rengi cilt rengine daha yakın olacaktır. Seanslar devam ettikçe bu durum daha da iyiye gidecektir.

Çatlak Bakımı Fiyatları Nedir?

Estefit olarak tüm fiyatlarımızı çekinmeden yayınlıyoruz. Web sitemizin Randevu Al bölümünde tüm fiyatlarımızı görebilirsiniz.

Estefit randevularınızı online olarak planlayabilirsiniz.

bottom of page