top of page
Innofacial

Innofacial Cilt Bakımı

Estefit Safranbolu Güzellik ve Yaşam Merkezi'nde her cilt bakımı öncesi cilt tipiniz ve cilt sorunlarınız uzmanlarımız tarafından analiz edilir. Cilt tipinize ve cilt sorunlarınıza özel bir program oluşturulur. Tamamlayıcı bir cilt bakımı yalnızca profesyonel uygulamalardan oluşmaz. Evdeki bakımınızda kullanacağınız ürünler, bu ürünlerin uygulama şekilleri ve yaşam tarzı değişiklik önerileri size detaylı olarak anlatılır.

Profesyonel bir cilt bakımı işlemi cildi temizlemekten ibaret bir işlem değildir. Maalesef maddi kaygılarla yalnızca temizlemeden ibaret cilt bakımları yapan merkezlere ve profesyonellere de rastlanmaktadır. Ciltte sorunlara göre derinlemesine temizleme, soyma, lifting, yatıştırma gibi uygulamalar yapılır. Enerji bazlı cihazlar kullanılır. Profesyonel bir cilt bakımı oldukça kapsamlı bir işlemdir. Yalnızca temizlemeden ve basit bir bakımdan ibaret bir cilt bakımını ev tipi cihazlar ve kozmetik ürünlerle kendiniz de yapabilirsiniz.

Profesyonel bakımlara karar veren bir kişinin evde kozmetik ürünlerle cildine bakma ve güneş koruyucu kullanma alışkanlığı olmalıdır. Aksi durumda profesyonel bakımdan da beklenen fayda görülmez.

Innofacial son teknoloji lazersiz bir cilt yenileme bakımıdır. Cilt temizleme, peeling, hidrasyon ve korumayı beraber içeren bir hidrodermabrazyon yöntemidir. İyileşme süreci olmadan temiz ve pürüzsüz bir cilt sağlar.

Innofacial Cilt Bakımı 4 mevsim yapılabilir. Tüm cilt tipleri için uygundur. Leke, sivilce, yağlanma, kuruluk, kırışıklık, sarkma gibi cilt sorunları olanlara da uygulanabilir.

Pek çok yerde Innofacial ya da Hydrafacial gibi tescilli marka isimlerinin başka cihazlar için kullanıldığına rastlarsınız. Bu durumda tüketici olarak uyanık olmanızı tavsiye ederiz. Innofacial cihazının görüntüsü yukarıdaki görseldeki gibidir ve üzerinde Innofacial yazar. Her vakumlu başlığa sahip cihaz aynı etkileri vermez. Ev tipi cihazların profesyonel bakım olarak sunulduğuna da rastlıyoruz. Innofacial cihazı kullanan merkezleri ve klinikleri internet üzerinden de kontrol edebilirsiniz.

Innofacial Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

 

Öncelikle cildiniz kirden ve kozmetiklerden arındırılmak için cilt tipinize uygun bir profesyonel temizleyici ile nazikçe temizlenir.  Hijyenik bulmadığımız için brush ile cilt temizliği yapmıyoruz. Daha sonra cilt durumunuza göre ozonlu ya da ozonsuz buhar uygulanır. Buhar uygulaması sırasında gerekli ise scrubber ile ölü derilere hafif soyma yapılır ve gerekli ise komedon pres ile komedon temizliği yapılır. Bu süreçler devam ederken jet peel ile gerekli oldukça tonik uygulaması yapılır.

Cildinizin Innofacial işlemi için hazırlığı bittikten sonra 3 aşamalı Innofacial işlemine başlanır. Innofacial FDA onaylı hidrodermabrazyon yöntemini uygular. Cihazın motorlu ve motorsuz özel başlıkları cildinize uygun şekilde vakum uygular, serum verir, peeling yapar ve cildinizi besler. Innofacial uygulaması sırasında da cildiniz uygunsa buhar uygulanmaya devam edilir.

 

1. aşamada AHA içerikli özel serumla cildinize uygulama yapılır.

2. aşamada BHA içerikli özel serumla cildinize uygulama yapılır. Bazı ciltlerde BHA içeriği uygulanmayabilir.

3. aşamada cildinizi besleyici, nemlendirici, yatıştırıcı ve koruyucu içerikli özel serum ile cildinize uygulama yapılır.

Innofacial işleminden sonra cildinize cilt durumunuza ve opsiyonel olarak tercihinize göre elektroforez, high frekans, kavitasyon, RF, düşük yoğunluklu lazer gibi ek uygulamalar da yapılabilir.

İşlemin sonunda cildinizi yatıştırıcı serum ve kremler uygulanır. Özel içerikli kağıt ve peel-off maskeler uygulanır. Güneş koruyucu uygulaması ile cilt bakım işleminiz sonlandırılır.

Innofacial Cilt Bakımı Ne Kadar Sürer?

İşlem ortalama 1 saat ile 1,5 saat arasında değişen bir süre kadardır. Sürenin değişkenliğini cilt sorunlarınız ve bu sorunlara uygulanacak ek uygulamalar belirler. Uygulama bu sürelerden biraz daha kısa ya da biraz daha uzun sürebilir.

Seans Aralıkları Ne Olmalı ve Kaç Seans Olmalı?

Cilt bakımlarımızda seans aralıkları minimum 2 hafta olmalıdır. Bu durum kişiden kişiye, cilt sorunlarına göre ve uygulama sayısı arttıkça değişebilir. Estefit Safranbolu Güzellik ve Yaşam Merkezi olarak sorunlu ciltlerde 2 hafta aralıklarla minimum 4 seans ve sonrasında her ay bakım öneriyoruz. Seans sayısını uzmanlarımız da tecrübelerine göre önerebilir ya da siz uygunluğunuza göre gelebilirsiniz. Estefit Safranbolu Güzellik ve Yaşam Merkezi olarak paket satışı şeklinde bir önerimiz olmaz.

Uygulama Sonrası Ne Yapmam Gerekir?

Uygulama sonrası ertesi güne kadar banyo yapılmamasını öneririz. Cildinizde yapılan işlemlere bağlı hassasiyet ve kızarıklık oluşmuşsa çok sıcak duş ve kese gibi yöntemler önerilmez. Estefit Safranbolu Güzellik ve Yaşam Merkezi olarak cilt bakımları sonrası günlerde ve her zaman güneş koruyucu kullanılmasını ve solaryumdan uzak durulmasını öneriyoruz. Merkezimizde bakımlarımızla uyumlu Genosys, pHformula, Theraderm, Me Line, Nature Mind ve Clinic Professional markalarının ürünlerini bulabilirsiniz.

Daha detaylı bilgi için Cilt Bakımı Aydınlatılmış Onam Formu'na göz atabilirsiniz.

Uygulama Sonrası ve Düzenli Uygulama Sonrası Ne Beklenir?

Uygulama sonrası cildinizde pürüzsüz ve kadifemsi bir his yaşarsınız. Gözenekleriniz temizlenmiş olur. Cildinizde matlık ve solukluk varsa gider, parıltı ve canlılık gelir. Düzenli seanslara gelirseniz cilt sorunlarınızda ve yeni cilt sorunlarının oluşumunda azalma gözlemlersiniz.

Cilt Bakımı Fiyatları Nedir?

Estefit olarak tüm fiyatlarımızı çekinmeden yayınlıyoruz. Web sitemizin Randevu Al bölümünde tüm fiyatlarımızı görebilirsiniz.

Estefit randevularınızı online olarak planlayabilirsiniz.

bottom of page