top of page

Bitiş Garantili, Sınırsız Seanslı ve Bitene Kadar Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon reklamlarında sık duyduğumuz bu vaatleri sizler için inceledik


Estefit Güzellik ve Yaşam Merkezi'ne Safranbolu, Karabük ve çevresindeki il ve ilçelerden gelen danışanlarımız başka merkezlerde bitene kadar, bitiş garantili ve sınırsız seanslı lazer epilasyon hizmeti sunan yerler olduğunu belirtiyorlar. Bazı danışanlarımız bu merkezleri tercih edip daha sonra tekrar merkezimize geliyorlar. Biz de bu tecrübelerimizi sizlerle paylaşmak istedik.

Bitiş garantili, bitene kadar ve sınır seanslı merkezlerde lazer epilasyon yaptırmaya karar verirken iyi düşünün.

Estefit Güzellik ve Yaşam Merkezi bu yazının yazıldığı tarihe kadar yaklaşık 6 yıldır lazer etkililik, güvenlik, dürüstlük ve müşteri memnuniyeti ilkeleri ile epilasyon hizmeti vermektedir.


Bitiş Garantili, Sınırsız Seanslı ve Bitene Kadar Lazer Epilasyon Gerçekleri


Lazer epilasyonda bitiş garantisi verilebilir mi?

Lazer epilasyonun başarısı kişiden kişiye ve bölgeden bölgeye değişir. Lazer epilasyon için uygun, normal kıllanmaya sahip, ek bir hastalığı bulunmayan ve seanslarına düzenli gelen kişilerde 8 seans uygulama ile ortalama %70-80 kıl azalması sağlanabileceği çeşitli çalışmalarla ortaya konmuştur. Bu değerler ortalama değerler olup bazı kişilerde bu değerlerin üzerinde ve bazı kişilerde bu değerlerin altında kıl azalması olabilir. Çeşitli hastalıklara bağlı aşırı kıllanması olan kişilerde (PCOS, hipotiroidi vb) ya da herhangi bir sebebe bağlı olmaksızın aşırı kıllanması olan kişilerde (idiyopatik hirşutizm) lazer epilasyon başarısı daha düşük olabilir. Genital bölge, koltuk altı ve yüz gibi hormonlara daha duyarlı ve ıslak bölgelerde de lazer epilasyon başarısı daha düşük olabilir. Diz kapağı üstü, dirsek, kolun kemikli bölgesi ve bacağın kemikli bölgesi gibi kemik üstü bölgelerde de lazer epilasyon başarısı daha düşüktür. Bu durumda size neye göre bitiş garantisi verileceğini sorgulayabilirsiniz. Böyle bir garanti veren bir yere ne kadar sürede biteceğini ve eğer bitmezse ücretinizi iade edip etmeyeceklerini sorabilirsiniz. Bu sorularınızın cevaplarını bir taahhütname ya da sözleşmeye yazıp, işletme yetkilisine imzalatın. Tabii ki bunu yapmayacaklardır!


Estefit Güzellik ve Yaşam Merkezi olarak dürüst çalışmaya dikkat ediyoruz ve hizmet verdiğimiz Karabük ve Safranbolu'daki danışanlarımıza böyle bir vaatte bulunamıyoruz.Bitene kadar lazer epilasyon

Bazı kişilerin lazer epilasyonla istenmeyen kılları bitecektir. Bazı kişilerde ise bir miktar kıl kalacaktır. Bazı kişilerin sağlık durumları ve sebebi bilinmeyen aşırı kıllanması sebebiyle kılları azalacaktır. Lazer epilasyondan mutlaka bir fayda görürsünüz. Bu fayda:

  • Lazer epilasyon uygulayıcısının bilgisine, tecrübesine ve özenine

  • Lazer epilasyon cihazının türüne ve gücüne

  • Seanslarınıza düzenli gelmenizi

  • Sizin için uygun lazer ışını türü ile lazer epilasyon yapılmasına bağlıdır.

Estefit Güzellik ve Yaşam Merkezi olarak hizmet verdiğimiz Karabük ve Safranbolu'daki danışanlarımıza paket, sözleşme ve senet gibi zorunluluklar oluşturmadan ihtiyaçları kadar ve istedikleri kadar lazer epilasyon seansı almalarını öneriyoruz. Merkezimizde lazer epilasyon hizmeti aldığınızda ücret ödersiniz ve gelecekteki seanslarınızı paket olarak satmıyoruz.Sınırsız seanslı lazer epilasyon

Etkili ve güvenli bir lazer epilasyon cihazı yüksek maliyetlidir. Cihazın fiyatı yüksektir ve düzenli bakım maliyetleri de yüksektir. Bu cihazların lazer ışığı atım sayıları da belli bir süre sonra biter ve yenilemek için yine yüksek maliyetler gerekir. Bu cihazlar ithal edilir ya da ithal edilen parçalar ülkemizde montajlanır. Sınırsız seans vaat eden bir işletmenin bu maliyetin altından kalkması tabii ki mümkün değildir. Böyle bir işletmenin güvensiz ve etkisiz bir lazer cihazı kullanması, cihazın bakımlarını yaptırmaması ya da atışı bitmiş bir cihazla boş atış yapması da olasıdır. Ülkemizde denetimsizlik yüzünden Uzak Doğu'dan gelen birçok işe yaramaz cihaz da vardır. Gördüğümüz kadarıyla bu vaatlerde bulunan işletmeler sınırsız seansı 2-4 yıl arası bir süreyle de sınırlayabiliyorlar. Sınırlayan işletmeler de genelde randevu vermiyorlar ve kişinin lazer epilasyon serüveni hüsranla sonuçlanıyor. Randevu bulamayan danışan lazer epilasyon işleminden soğuyor ve çoğunlukla hakkını aramayı ihmal ediyor. Bazen bu işletmelerin kapandığına ve el değiştirdiğine de şahit oluyoruz. Bu durumda da danışanlar mağdur oluyorlar.


Estefit Güzellik ve Yaşam Merkezi olarak hizmet verdiğimiz Karabük ve Safranbolu'dan gelen danışanlarımıza sınırsız ya da belli seans sayılı bir lazer epilasyon paketi satmıyoruz. Seanslarınıza geldikçe ödeme yapıyorsunuz ve aldığınız hizmetin bedelini ödüyorsunuz.Şikayet siteleri, tüketici hakem heyetleri ve tüketici mahkemeleri maalesef bu konuda çok sayıda dosyaya sahiptir. İnternet arama motorlarından şikayet sitelerinde arama yaparak bu mağduriyetlere dair pek çok şey görebilirsiniz. Bu tip işletmeler sektörümüzü de kötü tanıtmakta ve sektörümüze olan tüketici güvenini sarsmaktadır. Danışanlarımıza bu konularda dikkat olmalarını öneriyoruz.271 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios


bottom of page