top of page

Şok İndirimler, %60 İndirimler ve Kaçırılmayacak Fırsatlar

Güzellik Merkezleri'nin sosyal medya hesaplarında ve reklamlarında inanılmaz indirimler ve indirim oranları görüyorsunuzdur. Sizler için bu indirimleri inceledik.


Son dönemde güzellik merkezlerinin abartılı indirim reklamlarını biz de görüyoruz. Bu abartılı indirimlerin danışanların sektöre olan güvenini sarstığını düşünüyoruz.

Estefit abartılı indirim kampanyaları düzenlemez. İyi hizmetin ve etkili sonuçların bedeli olan ücreti alır ve herkes için sabit fiyat garantisi sunar.

Estefit Güzellik ve Yaşam Merkezi bu yazının yazıldığı tarihe kadar yaklaşık 6 yıldır etkililik, güvenlik, dürüstlük ve müşteri memnuniyeti ilkeleri ile hizmet vermektedir.


Gördüğünüz İndirimler Gerçek Mi? Yoksa Bir Kandırmaca Mı?


Bir güzellik merkezinde iyi bir hizmet sunmak için, eğitimli ve iş için uygun çalışanlar, etkili ve güvenli cihazlar ve ürünler bulunmalıdır. Bunun yanında hizmetin kalitesini artırmak için randevu takip sistemleri, SMS ile hatırlatma hizmetleri, danışanları takip edebilmek için bilgisayar yazılımları, web sitesi vb gibi yatırımlar da yapılmalıdır. Cihazların düzenli bakımlarının yapılması, kullanılan kozmetik ürünlerin miadının geçtiğinde atılması, cihazları dezenfekte etmek için başka cihazlar ve kimyasallar kullanılması danışanların güvenli, hijyenik ve etkili sonuçlar alması için önemlidir. Size hizmeti sunan çalışanların eğitimli ve işe yatkın olması da gereklidir. Bütün bunlar ciddi bir maliyet oluşturur.


Bir güzellik merkezinde çok karmaşık giderler hesaplanarak bir maliyet oluşturulur. Kaliteli ve iyi hizmet sunan bir merkezde bu maliyeti düşürmeye çalışmak, danışanların alacağı sonuçları ve güvenli hizmet almalarını etkiler. Keyfe kedef bir hizmet sunan güzellik merkezlerinde tasarruf yapılması pek mümkün değildir.


Bütün maliyetlere göre belli bir kar marjı hesaplanarak işlemler için fiyatlar oluşturulur. Bu fiyatlarla danışanlara hizmet verilir.


Pek çok karmaşık hesaplama yapıldıktan sonra 9.000 TL olan bir hizmetin %60 indirimle 3.600 TL gibi bir rakama sunulması ne kadar gerçekçidir? Burada akla şu sorular gelmektedir?

  • Belirtilen hizmet 9.000 TL yerine 3.600 TL'ye sunulabiliyorsa neden 9.000 TL fiyat koyuluyor? 9.000 TL abartılmış bir fiyat mıdır? Fahiş bir fiyat mı veriliyordu?

  • Belirtilen işlemi daha önce 9.000 TL verip alan biri, 3.600 TL'lik fiyatı gördüğünde kendini kandırılmış hissetmeyecek mi? Merkeze ve hatta sektöre bir güvensizlik oluşmayacak mı?

  • İşletme yaptığı maliyet hesaplarına göre 9.000 TL fiyat verdiği bir işlemi 3.600 TL'ye indirirken hizmette bir tasarruf ve kesinti mi yaptı? 9.000 TL'ye alınan hizmet ile 3.600 TL'ye alınan hizmet tam olarak aynı mı?

  • Böyle bir indirim yaparak danışanlara paket satılıp, hizmeti almayı zorlaştırıcı bazı yöntemler mi kullanılıyor?

  • Patron çıldırdı ve zararına mı iş yapıyorsunuz? Zararına iş yapan bir güzellik merkezi ne kadar süre varlığını koruyabilir?

Estefit'te hiçbir zaman %20'nin üzerinde bir indirim göremezsiniz. Estefit olarak belli standartlarımız var ve fiyat düşürüp kalitemizden ödün veremeyiz. Estefit'te herkes için sabit fiyat garantisi vardır. Tüm danışanlarımız ödeme şekillerine göre aynı fiyatlardan yararlanır. Fiyatlarımızı ciddi maliyet analizlerine göre belirleriz ve bu fiyatlarda oynama yapabilmek çok mümkün değildir. Sizler için verilen hizmete göre en iyi fiyatı vermeye gayret ediyoruz. Verdiğimiz hizmetin ve alın terimizin karşılığı olan ücreti talep ederiz. Şişmiş fiyatlarla indirimler yapamıyoruz çünkü şişmiş fiyatlar sunmuyoruz. İşlem sürelerimizi ya da işlemdeki malzemeleri kısarak fiyatları inmiş gibi göstermiyoruz. Sizlere paket satıp para toplamaya çalışmıyoruz. Paket satışımız olmadığı için işletmemizin başına gelecek herhangi bir problemde hiçbir danışanımıza borçlu kalma ihtimalimiz yok. Maalesef daha önce çok şubeli kurumsal görünümlü merkezlerin insanlardan paket ücretleri alıp, işletmelerini kapattığına ve ortadan kaybolduğuna çok şahit olduk.


Estefit olarak sektörümüzün dürüst, güvenilir ve saygın olmasını hedefliyoruz. Sektörümüzdeki tüm işletmeleri de bu şekilde hizmet vermeye davet ediyoruz. Maalesef sektörümüzde ciddi bir oda yapılanması ve asgari ücret tarifesi bulunmamaktadır. Bu durum tüketiciyi yanıltıcı kampanya, indirim ve reklamlara sebep olmaktadır. Danışanlarımızı da hizmet almadan önce çok iyi araştırma yapmaları konusunda uyarıyoruz.

Son Yazılar

Hepsini Gör

Commentaires


bottom of page